Hakkımızda

Koçyiğitler Geri Dönüşüm, metal ve metal dışı bir çok ürünün Türkiye ve dünya pazarındaki geri dönüşümünü sağlamak amacıyla 1995 yılında Mersin’de kurulmuştur. 6.000 M² Alanda Tecrübeli Personeli ve Teknolojik Ekipmanlarıyla Türkiye’nin her yerinde hizmet vermektedir. Ülkemiz ekonomisinin gelişebilmesi adına hurda alımı ve satımı doğrultusunda Koçyiğitler Geri Dönüşüm önemli bir rol üstlenmiştir.

Merkezi Mersin’de olan Koçyiğitler Geri Dönüşüm günümüzde uluslararası standartlarda hizmet sunmaktadır. Donanımlı profesyonel kadrosuyla yaratıcı çözümler geliştirerek Türkiye hurda sektöründe büyük bir güç haline gelmiştir. Metal ve metal dışı hurdaları toplayarak geridönüşümünü sağlamakta ve Türkiye ekonomisine kazandırmaktadır.

Koçyiğitler Geri Dönüşüm, sektöründe kalite anlayışını ispatlamış ISO-9001 Belgesi’ne sahip bir kuruluştur. Faliyetlerine başladığı günden beri ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdüren Koçyiğitler Geri Dönüşüm, müşteri memnuniyetinin, hedefe ulaşma yolundaki en önemli etken olduğunun farkında olup, iş kapasitesini daha da arttırarak verdiği hizmete aralıksız devam edecektir.

Vizyonumuz ve Misyonumuz

Çevresine ve Türk ekonomisine sağladığı büyük katkılarla büyümeye devam etmektedir. İlkelerine bağlı kalarak çalışmalarını devam ettirmek ve kapasitesini arttırmak en önemli amacıdır. Geri dönüşümlü malzemelerden bir kısmını yurtdışına ihraç etmektedir.

Çevre Koruma ve Geri Dönüşümlü Maddeleri Toplama Derneği “ÇEVSE” nin bir üyesi olarak firmamız; tüketimi gün geçtikçe artan geri dönüşümlü maddelerin toplanması ve çevrenin korunması ilkesi ile doğadaki geri dönüşüm zincirinin en önemli halkalarından birini oluşturarak, hassas çalışmalarıyla bilinçli bir hizmet vermektedir. Koçyiğitler Geri Dönüşüm; müşteri memnuniyetinin öneminin, hedefe ulaşma yönündeki en önemli etken olduğunun daima farkındadır.

Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde oluşturulmuş şube ağıyla, başta demir ve demirdışı metaller olmak üzere, alüminyum ve pet şişe hurdaları toplama ve işleme hizmeti veren firmamız, kendi bünyesindeki ihracat departmanı ile ihracat alanında da faaliyet göstermektedir. 1987 yılında kurulmuş olan şirketimiz her geçen sene artan bir kapasiteyle ülkemize hizmet etmektedir. Türkiye çapındaki şubelerimizden gelen geri dönüşümlü malzemeler sahamızda toplandıktan sonra türlerine göre ayrılıp işlenir ve tekrar ekonomiye kazandırılır. Koçyiğitler Geri Dönüşüm, tüm bu iş akışında görev disiplini ve hız ilkelerini yerine getirmeye çalışır. Müşteri memnuniyetinin öneminin, hedefe ulaşma yolundaki en önemli etken olduğunun daima farkındadır.